powrót

dr n. wet. Marcin Garbal Specjalista Chorób Psów i Kotów

dr n. wet. Marcin Garbal jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz dyplomowanym specjalistą z zakresu chorób psów i kotów.

Po ukończeniu studiów kontynuował naukę na Katedrze Epizootiologii i Klinice Chorób Zakaźnych Zwierząt UP w Lublinie, gdzie w 2015 r. obronił pracę doktorską pt.: "Diagnostyka chorób układu oddechowego u psów i kotów ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń BordetellaBronchiseptica" i uzyskał tytuł doktora nauk weterynaryjnych.

Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych z zakresu chorób psów i kotów (wykaz). Jest także współzałożycielem i jednym z wykładowców powstałego w 2015 r. Lubelskiego Weterynaryjnego Centrum Szkoleniowego PerfectVet.

Swoją wiedzę zdobywał na licznych szkoleniach i warsztatach w kraju i za granicą pod okiem najlepszych specjalistów (lista). W ramach działalności klinicznej zajmuje się przypadkami internistycznymi a przede wszystkim chorobami układu krążenia, specjalizując się w badaniach obrazowych serca (echokardiografia), nefrologii, pulmonologii a także chorobach zakaźnych i wektorowych zwierząt towarzyszących. Prywatnie miłośnik motoryzacji.

Galeria: